főoldalra  
   
ERDEI ISKOLA ALAPÍTVÁNY
   
   
Kosztiék, a Erdei Iskola Alapítvány, a legügyesebb civil szervezet Szentendrén. Mindig is irigykedtem rájuk talpraesettségük miatt. Ők aktívak voltak már akkor is, táborokat, akciókat, kampányokat szerveztek, amikor a többség csak álmodozott arról, hogy hát kellene valami civil dogot csinálni. 1990 óta működtetik az Erdei Iskola Alapítványt, melynek célja, hogy az ember, mint a természet szerves része, cselekvő felelősséget érezzen környezete harmóniájáért. Ezt a Dunakanyarban megvalósuló, kisgyermekkortól bármely korosztály számára nyújt saját élményen alapuló, pozitív érzelmekre építő tevékenységet. Ehhez a nevelés-oktatás, a felnőttképzés, a zöld turizmus és szakmai kiadványok gazdag választékát kínálják.
Az alapítványnak két bázisa van: a Duna-korzón lévő környezeti nevelési oktatóközpont, és a Szentendrei-szigeten lévő volt városi vízi úttörőtábor.

Az oktatóközpont környezeti nevelési szolgáltatásait az 1998-99-es tanévben kezdte. A Duna-parton lévő, XVIII. század végén épült kereskedőházban van bázishelyük. Komplex, 3-5 napos minősített programokat kínálnak. A gyerekek a természeti és ember alkotta környezetben szabadon, de irányítottan végzik felfedező munkájukat. Kiemelt szerepet kap a kapcsolatteremtés egymással és a környezettel. A

Szentendrei sziget élővilága, a rajta épült hat falu és azok lakóinak életmódja igazi komplex környezeti nevelési lehetőségeket rejtenek magukban. Írják róluk ezen a hírügynökségi honlapon.

Nyári táboraikban hagyományőrző, kézműves, környezetvédő és egyéb programok várják az érdeklődőket a sziget különleges élővilágával. A rajta épült hat falu és azok lakóinak életmódja igazi komplex környezeti nevelési lehetőségeket rejtenek magukban.

Az oktatás szemléletmódjának átalakulása szükségszerűen új alapelvek és módszerek létrahozását, alkalmazását igényli. Ehhez nyújtanak segítséget akkreditált továbbképzéseik:
Az ember és a fa közös világa (60 óra)
Sikeres iskolai projektek (60 óra)